Адвокат в суді касаційної інстанції

image16Рішення суду першої інстанції після їх перегляду в апеляційному порядку, рішення і ухвали апеляційного суду, ухвалені за результатами апеляційного розгляду — можна оскаржити в касаційному порядку, шляхом підготовки і подачі адвокатом касаційної скарги.

Не тільки сторони цивільного процесу можуть подати скаргу. Цивільний процесуальний кодекс України дозволяє подати касаційну скарги будь-яким зацікавленим особам, але за умови, що судовим рішенням порушені їхні права. Наприклад, у справі про визнання права власності в порядку спадкування, позивач не повідомив суду про наявність іншого спадкоємця, в результаті було прийнято рішення без урахування його інтересів і т.д. У практиці адвоката такі випадки зустрічаються нерідко. Скаргу необхідно подати протягом 20 днів з дня набрання законної сили рішенням (ухвалою) апеляційного суду. Підставами касаційного оскарження є неправильне застосування судом норм матеріального права чи порушення норм процесуального права.

Згідно ст. 323 Цивільного процесуального кодексу України касаційною інстанцією у цивільних справах є Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ.

Робота адвоката по цивільній справі в суді касаційної інстанції включає:

  • ретельне вивчення адвокатом матеріалів і обставин цивільної справи;
  • бесіду адвоката з довірителем, узгодження правової позиції у конкретній цивільній справі;
  • складання касаційної скарги та направлення її до суду;
  • ознайомлення адвоката з іншими касаційними скаргами та подачу на них заперечень;
  • підготовку додаткової скарги (при необхідності);
  • безпосередня участь адвоката у судових засіданнях суду касаційної інстанції;
  • підготовку адвокатом виступу в суді касаційної інстанції.