Адміністративні справи

image19Адміністративні справи — це особливий вид справ, оскільки однією із сторін з даного виду правовідносин обов’язково виступає суб’єкт владних повноважень (державний орган або будь-хто з його посадових осіб). Відмінною особливістю адміністративних справ є те, що дані спори не носять характеру майнових спорів. Вони спрямовані на оскарження рішень органів державної влади, дій і бездіяльності їх посадових осіб, а також на те, щоб зобов’язати ці органи до виконання своїх обов’язків або ж утриматися від виконання таких дій.
Штрафи, податкові рішення, приписи, відмова в розгляді документів, стягнення недоїмок до Пенсійного фонду — все це оскаржується в порядку адміністративного провадження.

Законодавство України недосконале, і в умовах обмежених бюджетів посадові особи органів державної влади доволі часто порушують права фізичних та юридичних осіб. Особливо це стосується соціальної сфери. Для прикладу можна навести спори з Пенсійним фондом України. Закон встановлює, що перерахунок пенсії у працюючих пенсіонерів повинен здійснюватися кожні два роки, але центральні органи Пенсійного фонду України своїми внутрішніми розпорядженнями заборонили місцевим органам Пенсійного фонду проводити подібні перерахунки без рішення суду з даного питання. Звідси з’явилася категорія спорів про перерахунок пенсій. Такі спори також вирішуються в порядку адміністративного провадження.

Крім того, правила адміністративного судочинства використовуються і при оскарженні штрафів та інших стягнень, накладених державними органами.

Для того щоб було легше виграти адміністративний спір з державним органом, важливо на момент винесення постанови або розпорядження про накладення адміністративного стягнення необхідно використовувати розумну тактику захисту. Це правило означає, що вже при складанні протоколу про адміністративне правопорушення можна і потрібно створювати умови і можливості для оскарження стягнення. Вже на цьому етапі довірити ведення своєї справи необхідно професійному адвокату.

Я успішно веду адміністративні справи в судах більше шести років. Як адвокат у адміністративних справах, я провів значну кількість адміністративних справ різної складності у різних судових інстанціях. Більше половини їх них — успішно. Своїм довірителям я пропоную практичні і ефективні рішення, розроблені з урахуванням індивідуальних особливостей конкретної правової ситуації. Професійні знання, багата адвокатська практика і накопичений досвід, дозволяють мені кваліфіковано оцінити перспективи адміністративної справи та ефективно захистити права і законні інтереси довірителя.

Адвокат у господарській справі володіє широким колом повноважень, встановлених Законом України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність». Процесуальні повноваження адвоката перераховані в ст. 49, 59 Кодексу адміністративного судочинства України. У господарській справі адвокат виконує функції представника позивача, відповідача або третьої особи. Адвокат може брати участь у судовому засіданні як разом з довірителем, так і самостійно.

У своїй діяльності я дотримуюсь правил професійної етики та зберігаю адвокатську таємницю. Звертаючись до мене, Ви отримуєте кваліфіковану юридичну допомогу адвоката в адміністративних справах.

Адвокат Сліпчук С.С. у м. Житомир та Житомирській області надасть кваліфіковану правову допомогу у наступних справах:

  • підготовка та направлення до суду адміністративного позову про скасування чи визнання недійсним рішення органу владних повноважень;
  • підготовка та направлення до суду адміністративного позову про зобов’язання державного органу прийняти яке-небудь рішення, вчинити певні дії або утриматися від вчинення дій (припинити протиправну дію / бездіяльність);
  • підготовка та направлення до суду адміністративного позову про скасування акта місцевого органу влади і самоврядування, усунення наслідків дії такого акта;
  • безпосередня участь адвоката у судових засіданнях по адміністративній справі;
  • оскарження незаконних дій та/або рішень ДАІ;
  • оскарження актів та дій / бездіяльності органів Пенсійного фонду України;
  • оскарження актів та дій / бездіяльності органів Податкової служби України (податкової інспекції).